PRAWIDŁOWE PRZECHOWYWANIE KOSMETYKÓW


Odpowiednie przechowywanie kosmetyków to wcale nie taka łatwa sprawa. Kosmetyki, które są zepsute źle wpływają na Twoją cerę. Pamiętaj, że kosmetyki kolorowe mogą zmieniać swoje właściwości, gdy nie stworzymy im właściwych warunków. Nie zapominaj również, że perfumy także mogą szybciej się zepsuć. Ciągle zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby kosmetyki Ci jeszcze długo służyły? Przedstawiam Ci kilka przykładów, które powinnaś się trzymać.

Odpowiednie przechowywanie pędzli
Wile kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że przechowywanie swoich pędzli do makijażu na wierzchu nie jest dobrym pomysłem. Pędzle zbierają kurz, a dodając do tego zbyt rzadkie czyszczenie tworzy nam się prawdziwa bomba bakterii, martwego naskórka i drobnoustrojów. To nie przez nieodpowiednią pielęgnację, ale złe przechowywanie przedmiotów do makijażu twarz po prostu cierpi. Pędzle powinny być przechowywane w szufladach, pudełkach lub specjalnych pokrowcach. Dzięki temu się nie zakurzą i nie będą zbierać paprochów.

Termin ważności
Oprócz właściwego przechowywania kosmetyków nadal największy nacisk należy kłaść na ich termin ważności. Jestem przekonana, że nie jecie przeterminowanej żywności, więc w ten sam sposób nie używaj przeterminowanych kosmetyków, bo to tak samo źle wpływa na naszą skórę. Kosmetyki do pielęgnacji często trzeba przechowywać w lodówce, przez co na dłużej będziesz mogła cieszyć się ich żywotnością.

Przechowywanie
Tak jak wspomniałam wyżej - zdarzają się kosmetyki do pielęgnacji, które powinno się trzymać w lodówce tak jak np. naturalne i półprodukty, które nie zawierają konserwantów, a także wszelkie kosmetyki mające na celu nawilżenie i ukojenie skóry. Koniecznie czytaj etykiety, bo to właśnie na nich często jest zapisane, że dany produkt można lub należy przechowywać w niższej temperaturze. 

Światło 
Pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, że sztuczne światło w drogeriach mocno nie służy kosmetykom i o ile w perfumeriach czy drogeriach powszechnie znany towar jest wymieniany bardzo często tak w osiedlowych sklepikach dzieje się prawdziwy dramat. Unikaj kupowania w takich miejscach, a jeśli masz wątpliwości po prostu zapytaj ekspedientkę kiedy towar został wyłożony na półkę. 

Otwarte produkty
Zdarzają się sytuacje, gdzie musisz szybko się pomalować np. do pracy i zapominasz zakręcić krem, zostawiasz otwarty podkład czy tusz do rzęs na kilkanaście godzin? Nie rób tego! Właśnie w taki sposób kosmetyki szybko się psują jak i zbierają bakterie.

Perfumy
Zastanawiasz się czasami, dlaczego Twój ulubiony zapach nie pachnie tak jak po zakupie? Głównym powodem jest kolekcjonowanie perfum w łazience. Zmiany temperatur w łazience, które towarzyszą kąpielom czy długim prysznicom, przez co perfumy pomału tracą swoje właściwości - przestają pachnieć intensywnie, zmieniają kolor lub wzmacnia się ich alkoholowa nuta. Jeśli zależy Ci na dłuższej żywotności swoich perfum, trzymaj je w miejscach, które są najmniej oświetlone, np. w szafce w swoim pokoju. 

Jestem ciekawa, czy pamiętacie o przestrzeganiu tych zasad. A może macie inne pomysły, któe warto tu dopisać? Dajcie koniecznie znać w komentarzu.
Ściskam mocno! Alleksana

4 komentarze:

 1. Ja zwykle staram się pamiętać i unikam trzymania kosmetyków w łazience. Mają miejsce w szufladzie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ania Majewska12/19/2018

  Czasami zdarzało mi się zostawiać kosmetyki otwarte, ale po twoim wpisie wiem, że już więcej tego nie zrobię. Z tym światłem to mnie zaskoczyłaś

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jutro przepatrzę swoje kosmetyki😅 mega przydatne info!

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę zainwestować w pokrowce na pędzle. :) jeśli chodzi o perfumy to trzymam je w sypialni, a te ulubione trzymam dodatkowo w kartonikach. Pozdrawiam ! ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 ALLEKSANA , Blogger