Obudziłam w sobie pasję


Nie jestem odważna, ale zdecydowałam się na nowy krok w swoim życiu, który może przyniesie mi coś niezwykłego. Postanowiłam wyjść z ukrycia, dać szansę sobie i swojej pasji. Od zawsze miałam coś wspólnego ze zdjęciami. W głowie miałam wiele planów i marzeń. Teraz, kiedy jestem już coraz starsza wiem, co chcę robić w życiu. Chcę się rozwijać w zawodzie fotografa. Jestem osobą, która uważa, że nie warto robić w życiu tego, czego się nie lubi. Owszem, czasami pierwsze co trzeba zrobić to zainwestować w ten rozwój, ale jeszcze wcześniej zapracować na to. Skoro jesteśmy już przy temacie pracy, chciałabym Wam polecić kanał na YouTube Time for Busines. Jest to Polski kanał, prowadzony przez Panią Izabelę Makosz, kobietę, która doradza jak prowadzić własny biznes. ​To właśnie z tego kanału zaczerpnęłam informacji na temat fotografii, a dokładnie z dwóch filmików z fotografem Anją Choluy. Podziwiam tą kobietę za siłę oraz sposób, w jaki rozwinęła się w roli fotografa.

Jak to się u mnie zaczęło? A no tak, że na początku postanowiłam, że będę blogerką urodową, jednakże, po jakimś czasie zdecydowałam przerwać ten etap, ponieważ uznałam, że nie chcę żyć w świecie kłamstw - firmy kazały mi okłamywać moim obserwatorów, a ja niestety jestem takim typem osoby, która nie lubi wmawiania innym czegoś, co jest nie prawdą, ale nie będę wchodzić w szczegóły... Po głębszej analizie moich myśli i rozmów z moją najbliższą osobą uznałam, że będę robić to, co kocham - fotografować. Uwielbiam fotografować rośliny, zwierzęta, krajobraz, ulice, ludzi, naprawdę wszystko, jednak pokazuję Wam mniej, niż mam w folderze. W najbliższym czasie to się zmieni, bo planuję stworzyć moje portfolio tu na stronie. Ja dopiero zaczynam przygodę z fotografią i ciągle się uczę (co podkreślam cały czas). W obecnej chwili nie planuję brać pieniądze za to, co tworzę. Mogę powiedzieć, że teraz robię to tylko dla siebie.

↠ "Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni." - Cecelia Ahern

Jeśli ktoś zapytałby mnie, za co najbardziej kocham fotografie, to pewnie powiedziałabym: za kreatywne spędzanie czasu, za tworzenie własnego świata, za łapanie ulotnych chwil, za poznawanie nowych miejsc, po prostu za pamiątkę na całe życie. Zdjęcia uchwycą chwile i zatrzymują czas, by można było wrócić wspomnieniami i myślami do danego okresu z naszego życia. Wspomnieć wydarzenia i chwile, spędzone w danym miejscu. To właśnie za ten dar uwielbiam swoją pasję i będę brnąć w to do utraty sił.
Ściskam mocno! Alleksana

5 komentarzy :

 1. To wspaniale, że masz swoją pasję i ją pielęgnujesz. Moją pasją jest jazda na rowerze. Nie mogę żyć bez tego tak samo, jak ty bez fotografii. Życzę ci abyś się nie poddawała i walczyła o to z całych sił.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. I o to chodzi, aby się spełniać i rozwijać swoją pasje! Kocham robić zdjęcia, ale nie sądzę, że opłaca mi się iść w przyszłości w tym kierunku jedynie hobbystycznie ;)
  Pozdrawiam, Weronika S.
  pasjeweroniki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że przeszłaś na fotografie i spełniasz tak swoje marzenie! Życzę powodzenia 😊 Pozdrawiam cieplutko 🙂

  OdpowiedzUsuń
 4. Najważniejsze mieć pasję.. Dla człowieka jest to bardzo ważne ponieważ możemy się rozwijać.. Obserwuje zapraszam do siebie beauty.lilly87@blogger.com

  OdpowiedzUsuń

My InstagramCopyright © with love from Alleksana. OddThemes