Francja! Kraj moich marzeń


Nie jestem pewna czy Wam o tym wspominałam, ale mam fioła na punkcie Francji. Naprawdę trudno mi powstrzymać swój entuzjazm, ilekroć myślę o Francji, czy samym Paryżu – to chyba jedyne miasto, do którego tak bardzo chciałabym polecieć. Francja zawsze była krajem moich marzeń. Chrupiące bagietki, powiew wiosennego powietrza i szerokie aleje Paryża to pierwsze, co widzę, gdy słyszę „Francja”. Gdybym miała ją narysować, na moim obrazku zobaczylibyście Wieżę Eiffla, francuski ser, długie bagietki, miejski rower i granatowy beret na głowie. Marzę o tym, żeby pospacerować tymi uliczkami, mijając te fantastyczne kawiarnie, restauracje i sklepy. Obiecuję sobie, że w przyszłości zwiedzę Francję, teraz pocieszam się oglądając zdjęcia na Instagramie osób, które we Francji mieszkają.

Kilka przykładowych profili na Instagramie z Francuskim akcentem:
@myparisdiaries
Post udostępniony przez Paris Lovers Community (@myparisdiaries)

@alinakolot
Post udostępniony przez Alina Kolot (@alinakolot)
PARYŻ
Marzenie. Romantyzm. Sztuka. Centrum życia. Uwielbiamy! Za piękne aleje, za pełne ludzi trawniki pod Wieżą Eiffla, za niewielkie knajpki, za rowery, za małe piekarnie, bagietki na śniadanie i suflet czekoladowy na deser. Za różnorodność, za moc wrażeń.

Francuski styl
O Paryżankach mówi się, że to najlepiej ubrane kobiety na świecie - proste fasony, minimalizm, wygoda i komfort noszenia. Uwielbiam taki styl. Coco Chanel powiedziała kiedyś, że „moda, w której nie można wyjść na ulicę, nie jest modą” i jak można zauważyć Paryżanki bez wątpienia wzięły sobie jej słowa do serca.Mam zamiar przeczytać kilka książek z motywem Francji:
→ "Paryż, mój słodki" autorstwa Amy Thomas (KLIKNIJ)
→ "Ukryci w Paryżu" autorstwa Corine Gantz (KLIKNIJ)
→ "Kocham Paryż" autorstwa Isabelle Laflèche (KLIKNIJ)

Chciałabym również obejrzeć te filmy:
→ "O północy w Paryżu" (KLIKNIJ)
→ "Divorce a la française" (KLIKNIJ)
→ "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" (KLIKNIJ)

A Wy, lubicie Francję?
Ściskam mocno! Alleksana

2 komentarze :

  1. Jeśli kochasz Francję - serdecznie zapraszam Cię do siebie! Mam nadzieję, że zaspokoję Twoje pragnienie francuskiego stylu i ciekawostek, gdyż mieszkam w tym kraju już od dziesięciu lat ❤️

    À bientôt !

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny kraj, naprawdę

    OdpowiedzUsuń

My InstagramCopyright © with love from Alleksana. OddThemes